3/5 - (2 امتیاز)
شستشوی ماشین لباسشویی

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی 

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دستگاه های الکترونیکی خانگی است که نقش مهمی در سرعت بخشیدن به کارهای خانه دارد. چرا که شستن لباس‌ها بدون ماشین لباسشویی تا حدودی زمان‌بر و خسته کننده است. اما گاهی این دستگاه به هر دلیلی ممکن است دچار مشکلاتی شود و کارآیی همیشگی را نداشته باشد. در صورت مشاهده هر گونه مشکل یا اتفاق نامعمول در چرخه شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی سریعا با مرکز تعمیرات پیشگامان سرویس (07138330976) در شیراز تماس بگیرید.

در این مقاله از پیشگامان سرویس به بررسی یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی یعنی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی از طریق پمپ تخلیه می پردازیم. گاهی ممکن است لباسشویی شما بعد از انجام برنامه شستشو آب را تخلیه نکند، برای پی بردن به دلیل این اتفاق این مقاله را تا انتها بخوانید.

1-انسداد پمپ تخلیه

قطعه ای به نام پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی، در مراحل مختلف برنامه شستشو، آب را از دستگاه خارج میکند. بعضی از ماشین های لباسشویی در قسمت تخلیه دارای محفظه ای هستند که کرک لباس ها و اشیاء خارجی نظیر سکه، سنجاق، دستمال و … که ممکن است در لباس ها باشند را جمع آوری می‌کند. گاهی ممکن است فیلتر پمپ تخلیه با انباشته شدن این اشیاء کاملا اشغال شده و راه تخلیه آب بسته شود. توصیه میشود ماهی یک بار این فیلتر را تمیز کنید تا از وقع این اتفاق جلوگیری کنید.

2- انسداد ورودی پمپ تخلیه(شلنگ تخلیه)

گاهی ممکن است در ورودی پمپ تخلیه و یا شلنگ خروجی آب اشیاء کوچکی مثل جوراب، دستکش و … گیر کرده باشد و مانع خروج آب شوند. در این حالت توصیه میشود ماشین را خالی کنید و محفظه خروجی را بررسی نمایید.

پیشنهاد ما  بهترین مارک لباسشویی خارجی

3- تاخوردگی شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا متوجه شوید شلنگ دچار تاخوردگی و پارگی نشده باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم شلنگ تخلیه را باز کنید و مطمئن شوید جسمی داخل آن گیر نکرده باشد، در صورت گیر نکردن جسم در آن، شلنگ را باز و آن را تعویض نمایید.

 

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

4- خراب شدن سوییچ درب ماشین لباسشویی

در صورتی که سوییچ درب ماشین لباسشویی مشکلی پیدا کند، به درستی بسته نمیشود و این باعث میشود که دستگاه فرمان تخلیه آب را صادر نکند. توجه داشته باشید که درب ماشین لباسشویی قابل تعمیر نیست و باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا آن را تعویض کند.

5-خراب شدن میکروسوییچ

وقتی که درب ماشین لباسشویی باز باشد، میکروسوییچ عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. متعاقبا اگر این میکروسوییچ خراب باشد ماشین به مرحله تخلیه هم نمی رسد. با یک اهم متر میکروسوییچ را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. دقت نمایید برای تست این قطعه ماشین را از برق بکشید.

6- پاره شدن تسمه پمپ

ساختار بسیاری از ماشین های لباسشویی قدیمی به این شکل است که پمپ آنها یک تسمه دارد. اگر این تسمه به هر نحوری آسیب ببیند یا پاره شود باعث میشود که پمپ نچرخد و در نتیجه نمیتواند آب را تخلیه کند.

7-سیم‌های رابط پمپ تخلیه

برای اطمینان از سلامت سیم های ورودی پمپ تخلیه، آنها را از پمپ تخلیه جدا کنید و با سیم دیگری برق 220 ولت را به آن متصل کنید. اگر پمپ شروع به کار و آب را تخلیه کرد، متوجه می شویم که مشکل از سیم ها و برق ورودی بوده است. سیم های رابط و اتصال سیم ها در کنتاکت های تایمر را به دقت بررسی کنید و اگر تمام سیم کشی ها درست بود، مشکل از گریپاژ شدن محور موتور و یا گیر کردن پروانه تخلیه می باشد.

پیشنهاد ما  دلیل خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما آب را به درستی تخلیه نمی‌کند، ابتدا مطمئن شوید که لوله تخلیه آب به درستی نصب شده است و هیچ انسدادی در آن وجود ندارد. همچنین مطمئن شوید که فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی تمیز است. اگر باز هم مشکل حل نشد، به تعمیرکار مراجعه کنید.

مشکلات تخلیه آب ممکن است به دلیل انسداد لوله تخلیه، مشکلات در پمپ تخلیه یا خرابی در سیستم الکترونیکی ماشین لباسشویی باشد. برای تشخیص و رفع دلیل، بهتر است به کارشناس ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

اگر ماشین لباسشویی آب را به درستی تخلیه نمی‌کند، ابتدا لوله تخلیه آب را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ انسدادی وجود ندارد. همچنین فیلتر تخلیه را نیز بررسی کرده و در صورت نیاز تمیز کنید. اگر مشکل هنوز حل نشد، بهتر است به کمک یک تکنسین ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

دلیل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل انسداد لوله تخلیه، خرابی در پمپ تخلیه، مشکلات در ولوم‌ها یا کنترل‌های الکترونیکی باشد. برای تشخیص دقیق و رفع دلیل، بهتر است به کارشناس ماشین لباسشویی مراجعه کنید.

اگر مشکل تخلیه آب ماشین لباسشویی به سادگی قابل حل باشد مانند انسداد لوله یا فیلتر، می‌توانید خودتان این مشکل را رفع کنید. اما در صورتی که دلیل مشکل پیچیده‌تر باشد یا نیاز به تعویض قطعات باشد، بهتر است از کمک یک تکنسین ماشین لباسشویی استفاده کنید.

پیشنهاد ما  وصل کردن شلنگ تخلیه لباسشویی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *