5/5 - (2 امتیاز)
6 دلیل کار نکردن یخچال

6 دلیل کار نکردن یخچال

یخچال یکی از اجزای مهم و ضروری در هر خانه به حساب می آید و دستگاهی است که به طور 24 ساعته و شبانه روزی کار می کند تا مواد غذایی و مایحتاج شما را تازه نگه دارد واز فاسد شدن مواد غذایی شما جلوگیری کرده و آن هارا قابل مصرف نگه می دارد.یخچال هم همانند بقیه لوازم خانگی پس از مدت های طولانی ممکن است دچار مشکلاتی شود که بعضی از آن ها عبارتند از : خنک نکرن یخچال ، مشکل در سیم کشی ، بسته نشدن درب یخچال ، از کار افتادن کمپرسور و …

اگر یخچال شما درست کار نمی‌کند، ادامه مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا دلیل‌های احتمالی و راه‌حل‌های موجود را بشناسید و به راحتی مشکلات آن را برطرف کنید. با ما همراه باشید تا یخچال شما به بهترین عملکرد خود بازگردد و شما بتوانید از خدمات این وسیله مهم خانگی لذت ببرید.

در این زمان یخچال شما نیاز به انجام تعمیرات و سرویس دارد ، مرکز پیشگامان سرویس همراه با تکنسین های متعدد و متخصصین با سابقه ی کاری بالا در زمینه تعمیر یخچال و ساید بای ساید در شیراز در خدمت شما است. می توانید جهت ثبت در خواست تعمیرات با شماره 07191011297 تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله رسمی از شرکت پیشگامان سرویس به برسی 6 دلیل کار نکردن یخچال و ساید بای ساید شما می پردازیم.

1.کم شدن یا نبودن جریان ولتاژ

یکی از دلایلی که می تواند باعث کارنکردن یخچال شما شود نرسیدن برق یا ولتاژ کافی به کمپرسور باشد.

می توانید برای تست این امر ولتاژ خروجی و جریان را با دستگاه مولتی متر مورد برسی قرار دهید تا ببینید آیا جریان و ولتاژ دلیل خرابی در یخچال و فریزر شما است یا خیر.

یکی دیگر از دلایل این مشکل می تواند مشکل و عیب در دوشاخه دستگاه باشد در بسیاری از موارد پیش آمده است که پس از برسی های طولانی مشاهده شده ایراد از دو شاخه دستگاه بوده است پس حتما این موضوع را هم مورد برسی قرار دهید.

پیشنهاد ما  دلیل یخ زدن کشوی فریزر چیست؟

2.خرابی در قسمت موتور فن

خرابی در قسمت موتور فن جزو عمده دلایلی است که مشتریان جهت تعمیرات با ما تماس می گیرند .از نشانه های آن هم می توان به این که یخچال پس از روشن شدن بلافاصله خاموش می شود یا اصلا یخچال روشن نمی شود می توان اشاره کرد. در چنین شرایطی جهت انجام تعمیرات باید حتما با متخصص تعمیر  تماس بگیرید.

3.کمپرسور دچار ایراد شده است.

کمپرسور یعنی قلب یخچال .به عبارتی مهم ترین قسمت یخچال است و در صورت معیوب بودن کپرسور یخچال کار نمی کند .

تعریف کمپرسور یخچال : موتوری که خنک کننده را فشرده کرده و بوسیله سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور در دستگاه یخچال و یا ساید بای ساید شما به گردش در می آورد .دلیل کار نکردن یخچال شما و خاموش شدن آن می تواند همین ایراد در قسمت کمپرسور باشد .اگر به طور سالیانه کمپرسور دستگاه خود را سرویس کنید و آن را تمیز نگه دارید می توانید از این ایراد تا حد زیادی جلوگیری کنید.

4.خاک گرفتن و کثیفی اواپراتور

در قسمت پشت هر یخچالی شبکه های راه راه مانندی وجود دارد که گاز فشار بالا در دمای بالا را به مایع فشار بالا تبدیل می کند.در این پروسه سیم پیچ های کندانسور گرما و حرارت زیادی را از قسمت پشت یخچال پخش می کنند.در صورتی که که خاک و کثیفی این سیم پیچ هارا را پوشانده باشد می تواند باعث این شود که گرما به خوبی خارج نشود و در دراز مدت باعث شود دستگاه شما به درستی کار نکند و یا اینکه یخچال یا ساید بای ساید شما از کار بی افتد.

5.کم شدن گاز یخچال

چنانچه دستگاه شما مبرد یا گاز خنک کننده به اندازه ی لازم نداشته باشد ، احتمال دارد دستگاه شما به طور صحیح کار نکند و یا اصلا روشن نشود.مبرد (مایع خنک کننده) از طریق کمپرسور در سراسر یخچال به گردش در می آید و کار آن خارج کردن هوای گرم از دستگاه و ورود هوای خنک به آن است.فلذا هنگامی که میزان این مایع خنک کننده بدلیل ضربه خوردن پشت یخچال و یا نشت گاز تخلیه شود و از حد کافی کمتر بیاید ، ممکن است یخچال شما به درستی کار نکند . جهت شارژ گاز دستگاه خود می توانید با مرکز پیشگامان سرویس تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد ما  مشکلاتی که برای سرما دهی یخچال پیش می‌آید

6.عیب و ایراد خازن

هنگامی که یخچال روشن می شود ترموستات دستگاه با ارسال سیگنال به خازن استارت باعث می شود کمپرسور را تحریک کرده و چرخه برودتی یخچال را شروع کند.در صورت خرابی و ایجاد ایراد در این قسمت ممکن است یخچال شما روشن نشود ، جهت انجام تعمیرات می توانید با مرکز تعمیرات پیشگامان سرویس به شماره 07138330976تماس حاصل فرمایید

نتیجه‌گیری:

در این مقاله، به بررسی 6 دلیل کار نکردن یخچال پرداختیم و راه‌حل‌هایی را ارائه دادیم تا مشکلات رایج یخچال را به راحتی حل کنید. همانطور که مشاهده کردید، علت‌های مختلفی می‌توانند باعث کاهش عملکرد یخچال شوند، اما با انجام اقدامات اصلاحی ساده می‌توانید این مشکلات را برطرف کنید.

از اهمیت و حساسیت یخچال به عنوان یکی از دستگاه‌های حیاتی در خانه مطلع هستید و بهتر است همیشه به صورت منظم و دوره‌ای آن را بررسی کرده و نگهداری کنید. این اقدامات کوچک می‌توانند عمر مفید یخچال را بیشتر کنند و عملکرد بهتری را از آن به‌دست بیاورید.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که مشکلات یخچال شما حل نشدند یا نیاز به تعمیرات پیچیده‌تر دارید، به تعمیرکار مجرب و تخصصی مراجعه کنید تا مشکلات را به بهترین شکل رفع کنند.همچنین ما نمایندگی تعمیر یخچال ال جی در شیراز و نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در شیراز ، تعمیر یخچال دوو در شیراز ، نمایندگی رسمی تعمیرات یخچال ویرپول در شیراز هستیم که شما میتوانید از نیروهای مجرب و متخصص ما برای رفع ایرادات یخچال خود استفاده کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد و اکنون با داشتن اطلاعات لازم، مشکلات یخچال خود را به راحتی مدیریت کنید و از کارکرد بهتر یخچال خود لذت ببرید.

پیشنهاد ما  روش تنظیم دمای انواع یخچال و فریزر

دلیل اصلی این مشکل ممکن است به دلیل قطع شدن برق در پریز، کابل تغذیه برق خراب شده یا مشکلات در بخش برق یخچال باشد. ابتدا مطمئن شوید که برق در منزل شما وصل است و کابل برق یخچال به درستی متصل است. اگر باز هم مشکل حل نشد، به تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر یخچال شما خیلی گرم است و خنک نمی‌کند، دلیل ممکن است به دلیل انسداد در لوله‌های خنک‌کننده، مشکلات در کمپرسور، نقص در فریزر یا نشت گاز خنک‌کننده باشد. برای تشخیص دقیق و رفع مشکل، به تعمیرکار تخصصی مراجعه کنید.

علت عدم تولید آب در یخچال ممکن است به دلیل انسداد در خط لوله آب، مشکلات در ولوم آب یخچال یا خرابی در بخش تولید آب باشد. ابتدا مطمئن شوید که خط لوله آب به درستی متصل است و مشکلی ندارد. اگر مشکل هنوز حل نشد، به تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر برخی از قسمت‌های یخچال خنک نیستند، دلیل ممکن است به دلیل انسداد هوا در قسمت‌های خنک‌کننده، مشکل در فن خنک‌کننده یا خرابی در فریزر باشد. ابتدا مطمئن شوید که هوا به درستی در قسمت‌های خنک‌کننده جریان دارد و مشکلی ندارد. اگر باز هم مشکل حل نشد، به تعمیرکار مراجعه کنید.

صداهای غیرطبیعی یخچال ممکن است به دلیل مشکل در کمپرسور، فن خنک‌کننده یا قطعات دیگر باشد. اگر یخچال شما صداهای غیرطبیعی می‌دهد، بهتر است به تعمیرکار تخصصی مراجعه کنید تا دلیل و رفع مشکل را تشخیص دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *