5/5 - (1 امتیاز)
5 دلیل عدم چرخش سینی مایکروفر

5 دلیل عدم چرخش سینی مایکروفر

مایکروفر به دلیل سرعت بخشیدن به فرآیند پختن، گرم کردن و حاضر کردن غذاها آماده و نیمه آماده، امروزه محبوبیت زیادی دارد و وجود آن در هر آشپزخانه‌ای تا حدودی ضروری به نظر میرسد. این دستگاه هم مانند سایر دستگاه های الکترونیکی آشپزخانه هر از گاهی ممکن است مشکلاتی در قطعات داخلی آن ایجاد شود. یکی از این مشکلات نچرخیدن سینی گردان داخل آن است که در این مقاله از شرکت پیشگامان سرویس ، 5 دلیل نچرخیدن سینی را باهم بررسی می کنیم. در صورت بروز هر گونه اختلال در دستگاه های لوازم خانگی و جهت تعمیرات آن می توانید با کارشناسان ما به شماره تماس 07138330976 حاصل فرمایید.

1-خراب بودن موتور گردان

خرابی موتورگردان یکی از دلایل اصلی نچرخیدن سینی مایکروفر است. با استفاده از یکی مولتی‌متر میتوان موتورگردان سینی مایکروفر را تست کرد. بهتر است بدانید که در صورت خراب بودن موتورگردان، باید این قطعه تعویض شود چرا که قابل تعمیر نیست.

2-شکسته بودن پایه های سینی

اگر پایه های سینی مایکروفر شکسته باشد باید سینی جدید جایگزین کنید. حساس بودن شیشه و متفاوت بودن سایزهای فیکس این قطعه، نمیتوان قسمتهای شکسته شده را تعمیر کرد یا چسب زد.

3– شکسته بودن کوپلینگ

یکی دیگر از دلایل عدم چرخش سینی مایکروفر، شکسته شدن کوپلینگ زیر سینی باشد. در صورت شکستگی میتوانید آن را تعویض کنید و اگر بیرون آمده بود آن را جا بزنید.

4– صفحه کلید لمسی

قبل از چک کردن صفحه کلید باید از سالم بودن موتور کوپلینگ اطمینان حاصل کنید و در مرحله بعد صفحه کلید را چک کنید. باید تمام کلیدهای روی صفحه کلید تست شوند. اگر صفحه کلید لمسی باشد، در صورت مشکل‌دار بودن حتی یکی از کلیدها، باید کل صفحه کلید تعویض شود.

پیشنهاد ما  دلایل کارنکردن مایکروفر | بررسی مشکلات و نحوه رفع آن ها

5- خراب بودن برد دستگاه

هر چند کمتر اتفاق می‌افتد اما ممکن است برد دستگاه خراب باشد. در صورت وجود چنین احتمالی باید ابتدا برق ورودی موتور کوپلینگ تست شود. در صورت عدم وجود جریان برق، باید برد دستگاه چک شود. اگر برد سوخته بود باید آن را تعویض کنید. میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا در اسرع وقت جهت تعمیر و تعویض قطعه در محل حاضر شوند.

نتیجه گیری مقاله 5 دلیل عدم چرخش سینی مایکروفر :

جهت انجام تعمیرات در این زمینه می توانید با تماس به شماره 07138330976 مرکز تعمیرات لوازم خانگی پیشگامان سرویس اقدام به ثبت درخواست تعمیرات دستگاه مایکروفر خود کنید تا در سریع ترین زمان یک تکنسین جهت تعمیر دستگاه مورد نظرتان به محل شما فرستاده شود.

دلایل عدم چرخش سینی مایکروفر می‌تواند متنوع باشد. این مشکل معمولاً به دلیل خرابی موتور چرخان سینی، قطعی در مدار برقی یا مشکلات مکانیکی و اتصالات ناصحیح ایجاد می‌شود.

اگر سینی مایکروفر شما به درستی چرخش نمی‌کند، ابتدا مطمئن شوید که کابل برق به درستی وصل شده است و مشکل از برق نیست. سپس اتصالات و کابل‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ قطعی یا اتصال ضعیفی وجود ندارد. اگر همه‌ی مراحل درست انجام شد و مشکل هنوز حل نشد، احتمالاً نیاز به تعویض موتور چرخان سینی یا قطعه‌های دیگر داخل مایکروفر دارید.

برخی از مشکلات عدم چرخش سینی مایکروفر می‌توانند به وسیله‌ی کاربر خود رفع شوند مانند بررسی اتصالات و کابل‌ها. اما در صورتی که مشکل هنوز حل نشده یا نیاز به تعویض قطعات و تعمیرات پیچیده‌تری دارید، بهتر است از کمک یک تعمیرکار متخصص در پیشگامان سرویس استفاده کنید تا مشکلات به درستی تعمیر شوند و از خرابی‌های بیشتر جلوگیری شود.

پیشنهاد ما  4 دلیل اصلی روشن نشدن مایکروفر
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *