5/5 - (2 امتیاز)
5 دلیل اصلی تمیز نشستن ظروف

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در عین اینکه کمک شایانی به تسریع شستن ظروف میکند و عملا برای از روی دوش ما برمی دارد اما گاهی به دلیل استفاده نادرست یا در گذرزمان ممکن است دچار مشکلاتی شود که نیاز به حضور یک تکنسین را بطلبد. یکی از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی این است که درپایان چرخه شستشو همچنان روی ظروف لکه چربی و مواد غذایی مشاهده میشود.  دراین مقاله از پیشگامان سرویس 5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید و در صورت نیازبه هرگونه تعمیرات ماشین ظرفشویی با کارشناسان ما در پیشگامان سرویس (07138330976) تماس بگیرید.

با داشتن اطلاعات کامل و مفصل در مورد علل تمیز نشستن نتیجه شستشو در ماشین ظرفشویی، شما می‌توانید از راه‌حل‌های اصولی و کارآمدی استفاده کنید و از خدمات بهتر و نتایج قابل قبول‌تر این دستگاه خانگی بهره‌مند شوید. با انجام اقدامات مناسب و اصلاح‌های لازم، می‌توانید تمیزی و براقیت بهتری را در ظروف خود تجربه کنید و از آشپزخانه بهتری برای خانواده خود فراهم آورید.

1. اختلال در گردش آب درون دستگاه

ممکن است دلیل این که ماشین ظرفشویی نمیتواند ظرف های تمیزی تحویل شمل بدهد این باشد که گردش آب درون دستگاه به درستی انجام نشود. شما میتوانید قبل از هر کاری گردش آب دستگاه را بررسی کنید. برای این کار روی قفسه های ظرفشویی یک فنجان خالی قراردهید و یک بار چرخه شستشو را اجرا کنید. اگر در پایان چرخه، فنجان ها پر از آب شده بودند مشخص میشود که گردش آب دردستگاه به درستی انجام میشود و باید به دنبال دلیل دیگری برای این مشکل باشید.

2. انسداد لوله تخلیه

اگر در کف ماشین ظرفشویی شما آب جمع میشود به این معنی است که تخلیه آب دستگاه به درستی صورت نمی گیرد. برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم تخلیه، فیلتر موجود در کف دستگاه را چک کنید و اگر ماشین ظرفشویی شما فیلتر ندارد سعی کنید کف ماشین ظرفشویی را ازهرگونه مواد غذایی و چربی تمیز کنید تا ره خروج آب بازشود و تخلیه آب و کف انجام شود.

پیشنهاد ما  جمع شدن آب کف در ماشین ظرفشویی

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

6 تا از دلایل اصلی درست نشستن ماشین ظرفشویی و راه حل آن

1. انسداد سوراخ‌های آب پاش

سختی آب و چربی ظرف ها ممکن است در گذرزمان باعث گرفتگی سوراخ های بازوهای آبپاش شود. برای تمیز کردن سوراخ های آب پاش میتوانید از یک سنجاق یا خلال دندان استفاده کنید. در صورتی که مشکل تمیز نبودن ظروف همچنان مشاهده شد جهت عیب یابی دقیق دستگاه میتوانید با پیشگامان سرویس تماس بگیرید.

2. منقضی شدن قرص دستگاه

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما هیچ مشکل سخت افزاری نداشته باشد و دلیل تمیز نشستن ظروف استفاده از قرص های نامرغوب و یا تاریخ مصرف گذشته باشد. قرص های ماشین ظرفشویی اگر باکیفیت نباشند یا فاسد شده باشند خاصیت خود را از دست میدهند و در نهایت ظروف را لکه دار تحویل شما میدهند. بنابراین توصیه میشود از قرص های باکیفیت استفاده کنید.

3. کثیف بودن داخل ماشین ظرفشویی

سعی کنید به صورت دوره ای و طبق یک برنامه منظم محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. این برنامه  تمیزکاری شامل تمیز کردن بدنه داخلی از هر گونه لکه و چربی مواد غذایی و همچنین فیلتر کف دستگاه است.   فیلتر کف دستگاه همانطورکه از اسمش مشخص است برای گرفتن ذرات غذا تعبیه شده است بنابراین خواه ناخواه باید آن را تمیز کنید تا هم از بوی بد داخل دستگاه پیشگیری کنید و هم با این کار چرخه شستن را بهبود ببخشید.

نتیجه‌گیری:

در این مقاله، به بررسی پنج دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی پرداختیم که ممکن است باعث نتیجه نگرفتن بهترین شستشوی ظروف شود. همانطور که مشاهده کردید، مشکلات مختلفی می‌توانند باعث تمیز نشستن نتیجه پاک‌کاری یخچال شوند که با انجام اقدامات اصلاحی مناسب، می‌توانید این مشکلات را به راحتی حل کنید.

پیشنهاد ما  جمع شدن آب کف در ماشین ظرفشویی

با داشتن اطلاعات بهتر در مورد دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی و آشنایی با راه‌حل‌های موثر، اکنون می‌توانید از عملکرد بهتر این دستگاه خانگی استفاده کنید و از ظروف پاک‌تر و براق‌تری لذت ببرید.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که با مشکلات ماشین ظرفشویی خود بهبود نیافت و نیاز به راهنمایی و تعمیر دقیق‌تر دارید، به تعمیرکار مجرب و تخصصی مراجعه کنید تا دلایل مشکلات را تشخیص دهد و بهترین راهکارها را برای شما ارائه دهد.

با اجرای اقدامات مناسب و استفاده از نکات ارائه شده، امیدواریم که از تمیزی و کارآیی بهتر ماشین ظرفشویی‌تان لذت ببرید و زمان بیشتری را برای لذت‌بردن از خانه و خانواده خود داشته باشید. با تشکر از همراهی شما.

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

دلیل اصلی تمیز نشستن نتیجه شستشوی ماشین ظرفشویی ممکن است به این موارد برگردد:

 1. آب کمبودی: مطمئن شوید که به اندازه کافی آب به ماشین ظرفشویی تامین می‌شود و شیر آب به درستی باز است.
 2. بارگذاری نادرست: مطمئن شوید که ظروف را به درستی در محفظه ماشین ظرفشویی قرار می‌دهید و بین ظروف فاصله‌گذاری مناسب ایجاد می‌کنید.
 3. فیلتر کثیف: فیلتر ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که کثیف نیست و خروجی آب را مسدود نمی‌کند.
 4. محصول شوینده نامناسب: از محصولات شوینده با کیفیت و مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 5. کارکرد صحیح ماشین ظرفشویی: از کارکرد درست و مطابق با دستورالعمل تولید کننده ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید.
 1. از شوینده‌های مرغوب و مناسب استفاده کنید.
 2. ظروف را به درستی در محفظه ماشین ظرفشویی قرار داده و بین آن‌ها فاصله‌گذاری کافی انجام دهید.
 3. فیلتر ماشین ظرفشویی را به‌طور دوره‌ای پاک کرده و از کثیف شدن آن جلوگیری کنید.
 4. مطمئن شوید که آب به مقدار کافی به ماشین ظرفشویی می‌رسد و شیر آب به درستی باز است.
 5. دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های تولید کننده را به‌دقت دنبال کنید.
پیشنهاد ما  جمع شدن آب کف در ماشین ظرفشویی

برای رفع مشکل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می‌توانید این روش‌ها را اجرا کنید:

 1. محفظه ماشین ظرفشویی را به‌دقت تمیز کرده و از کثیفی آن جلوگیری کنید.
 2. فیلتر ماشین ظرفشویی را پاک کنید و اطمینان حاصل کنید که خروجی آب مسدود نیست.
 3. از محصولات شوینده با کیفیت و مناسب برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
 4. تنظیمات و دستورالعمل‌های ماشین ظرفشویی را به درستی دنبال کنید.
 5. در صورتی که مشکل باز هم پابرجاست، به تعمیرکار مجرب و متخصص مراجعه کنید تا مشکلات را به بهترین شکل رفع کنند.

استفاده از ماشین ظرفشویی نه تنها زمان شما را صرفه‌جویی می‌کند بلکه به نتیجه شستشوی بهتری نیز منجر می‌شود. با رعایت موارد مذکور در پرسش 1 و بهره‌گیری از ماشین ظرفشویی با کیفیت، می‌توانید از ظروف پاک‌تر و براق‌تری بهره‌مند شوید.

علت دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی ممکن است به خود به خود حل نشود. برای رفع مشکل، باید علت مشکل را شناسایی کرده و اقدامات مناسبی را انجام داد. اگر مشکل پابرجاست، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید تا بهترین راهکارها را برای شما ارائه دهد و مشکل را به‌طور کامل رفع کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *