یخچال فریزر-پیشگامان سرویس

مشکلاتی که برای سرما دهی یخچال پیش می‌آید

یخچال های از نظر عملکرد وظیفه ی مهمی برای نگهداری مواد خوراکی را بر عهده دارند.از این جهت شرکت پیشگامان سرویس به بررسی دلایل سرما دهی عموم یچخال ها پرداخته که در اصل به سلامت مواد تغذیه ای برمی‌گردد. در کارکرد عموم یخچال ها رفته رفته سرما دهی یخچال ها به دلایلی کاهش می‌یابد که با اطلاع از این دلایل میتوانیم از این مشکل یخچال ها جلوگیری کینم. حال به بررسی اصلی ترین آن ها می پردازیم.

کثیف بودن کویل کندانسور یخچال

در اکثر یخچال ها در قسمت زیرین یا پشتیه یخچال ها یک قطعه ای وجود دارد  که گرمای یخچال را از داخل می‌گیرد و به بیرون انتقال می‌دهد نام این قطعه کویل کندانسور است.کویل کندانسور ها با انجام وظیفه ی خود رفته رفته به گرد و غبار و کثیفی دچار می‌شوند.وقتی که دچار کثیفی شدند عملکرد ضعیف تری از خود به نمایش می‌گذارند که سرما سازی دستگاه را مختل می‌کنند.پس لازم است که با بررسی های به موقع این قطعه تمیزکاری شود.

فن کویل کندانسور یخچال

کویل کندانسور ها گرمای داخلی یخچال را که میگیرند نیاز به فن دارند که این حجم گرما را به بیرون جابجا کند.پس روی کندانسور های موتور فن قرار گرفته است که از اجزای دیگری است که در سرما سازی یخچال تاثیر دارد.برای اینکه متوجه شویم این قطعه به درستی کار می‌کند باید با دست فن را به حرکت در بیاوریم اگر موتور هم با آن به حرکت درامد قسمت موتور مشکلی ندارد.حالا باید با مولتی متر به بررسی اتصال برق فن بپردازیم.اگر باز هم کار نکرد از مراکز تخصصی برای تعویض این قطعه کمک بگیرید.

فن اوپراتور داخلی یخچال

قطعه ی دیگری که به کارکرد یخچال و فن کویل مرتبط است، فن اپراتور است.علکرد این قطعه به گونه ای است که سرمایی که به داخل یخچال راه پیدا میکند را به گردش در می‌آورد.اگر اختلالی در این قطعه به وجود بیاید سرمای وارده در یک قسمت مانده و تمامی نواحی داخل یخچال بصورت یکنواخت خنک نمی‌شوند.برای تست سلامت این قطعه با دست پره های آن را به حرکت در بیاورید و اگر آزادانه کار کرد این قطعه سالم است واگر باز هم به درستی کار نکرد باید از مراکز تخصصی بخواهید که قطعه ی اصلی برای این دستگاه را تعویض کنند.

رله استارت کمپرسور یخچال

رله قطعه ای است که با استارت آن کمپرسور هم استارت می‌خورد و شروع بکار میکند.یعنی بهم پیوسته اند واگر رله هم استارت نزند کمپرسور شروع به خنک کردن نمیکند.وهی قطع و وصل می‌شود که میتوتاند به خود کمپرسور هم آسیب بزند.برای تست سلامت این قطعه حتما از متخصصین حرفه ای استفاده کنید و اگر کوچکترین مشکلی داشت قطعه را به کل تعویض کنید.

ترموستات تنظیم دمای یخچال

یخچال-پیشگامان سرویس

یخچال-پیشگامان سرویس

یخچال ها  موقع خرابی یک دلیل دیگری هم دارند آن هم معیوبی ترموستات یخچال می‌باشد.ترموستات ها وظیفه ی تنظیم دما را در داخل یخچال و کنترل ولتاژ را برای فن کندانسور، کمپرسور و فن اوپراتور انتقال می‌دهند.در صورت خراب بودن موتور یخچال استارت نمی‌زند و در نهایت یخال کار نمیکند. برای تست سلامت ترموستات می‌توانید از صدایی که هنگام تغییر درجه ایجاد میشود به سلامت آن پی برد.ابته برای بررسی های تخصصی تر از مرازکز متخصص برای بررسی و تعمیر آن استفاده کنید.

خازن راه اندازی یخچال

یخچال برای استارت نیاز به خازن راه اندازی دارد.در صورت خرابی این خازن یخچال کار نمی‌کند و یخچال کارکردی نخواهد داشت.

ترمیستر یخچال

کمپرسور و موتور فن با دستوری که از برد یخچال دریافت میکنند شروع به فعالیت میکند.و البته برد دستگاه هم از قطعه ای به نام ترمیستر اطلاعت دمای یخچال را می‌گیرد.در صورت معیوب شدن این قطعه کارکرد یخچال متوقف خواهد شد و خنکی ایجاد نمی‌کنم.

کمپرسور یخچال

قسمت اصلی و موتور اصلی یخچال ها کمپرسور آن هاست.وظیفه ی کمپرسور هماهنگ سازی بین کویل های کندانسور و اپراتور است.اگر کمپرسور به درستی کار نکند کارکرد یخچال مختل می‌شود.برای تعمیر یا تعویض آن حتما از مراکر معتبر و متخصص برای این کار استفاده کنید.

برد اصلی یخچال

تمامی یخچال های قطعه ای به عنوان برد دارند که مغل متفکر دستگاه است و تمامی دستورات از آن ارسال می‌شود.این قسمت یخچال کمتر دچار آسیب و ایراد می‌شود.اما باز هم در صورت خرابی باید بصورت حرفه و تخصصی بررسی شود.