5 دلیل اصلی تمیز نشستن ظروف

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در عین اینکه کمک شایانی به تسریع شستن ظروف میکند و عملا برای از روی دوش ما برمی دارد اما گاهی به دلیل استفاده نادرست یا در گذرزمان ممکن است دچار مشکلاتی شود که نیاز به حضور یک تکنسین را بطلبد. یکی از مشکلات رایج ماشین های ظرفشویی این است که درپایان چرخه شستشو همچنان روی ظروف لکه چربی و مواد غذایی مشاهده میشود.  دراین مقاله از پیشگامان سرویس 5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید و در صورت نیازبه هرگونه تعمیرات ماشین ظرفشویی با کارشناسان ما در پیشگامان سرویس (07138330976) تماس بگیرید.

1. اختلال در گردش آب درون دستگاه

ممکن است دلیل این که ماشین ظرفشویی نمیتواند ظرف های تمیزی تحویل شمل بدهد این باشد که گردش آب درون دستگاه به درستی انجام نشود. شما میتوانید قبل از هر کاری گردش آب دستگاه را بررسی کنید. برای این کار روی قفسه های ظرفشویی یک فنجان خالی قراردهید و یک بار چرخه شستشو را اجرا کنید. اگر در پایان چرخه، فنجان ها پر از آب شده بودند مشخص میشود که گردش آب دردستگاه به درستی انجام میشود و باید به دنبال دلیل دیگری برای این مشکل باشید.

2. انسداد لوله تخلیه

اگر در کف ماشین ظرفشویی شما آب جمع میشود به این معنی است که تخلیه آب دستگاه به درستی صورت نمی گیرد. برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم تخلیه، فیلتر موجود در کف دستگاه را چک کنید و اگر ماشین ظرفشویی شما فیلتر ندارد سعی کنید کف ماشین ظرفشویی را ازهرگونه مواد غذایی و چربی تمیز کنید تا ره خروج آب بازشود و تخلیه آب و کف انجام شود.

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

دلیل تمیز نشستن ظروف

1. انسداد سوراخ‌های آب پاش

سختی آب و چربی ظرف ها ممکن است در گذرزمان باعث گرفتگی سوراخ های بازوهای آبپاش شود. برای تمیز کردن سوراخ های آب پاش میتوانید از یک سنجاق یا خلال دندان استفاده کنید. در صورتی که مشکل تمیز نبودن ظروف همچنان مشاهده شد جهت عیب یابی دقیق دستگاه میتوانید با پیشگامان سرویس تماس بگیرید.

2. منقضی شدن قرص دستگاه

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما هیچ مشکل سخت افزاری نداشته باشد و دلیل تمیز نشستن ظروف استفاده از قرص های نامرغوب و یا تاریخ مصرف گذشته باشد. قرص های ماشین ظرفشویی اگر باکیفیت نباشند یا فاسد شده باشند خاصیت خود را از دست میدهند و در نهایت ظروف را لکه دار تحویل شما میدهند. بنابراین توصیه میشود از قرص های باکیفیت استفاده کنید.

3. کثیف بودن داخل ماشین ظرفشویی

سعی کنید به صورت دوره ای و طبق یک برنامه منظم محفظه داخلی ماشین ظرفشویی را تمیز کنید. این برنامه  تمیزکاری شامل تمیز کردن بدنه داخلی از هر گونه لکه و چربی مواد غذایی و همچنین فیلتر کف دستگاه است.   فیلتر کف دستگاه همانطورکه از اسمش مشخص است برای گرفتن ذرات غذا تعبیه شده است بنابراین خواه ناخواه باید آن را تمیز کنید تا هم از بوی بد داخل دستگاه پیشگیری کنید و هم با این کار چرخه شستن را بهبود ببخشید.

5 دلیل اصلی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating