6 دلیل کار نکردن یخچال

6 دلیل کار نکردن یخچال

یخچال یکی از اجزای مهم و ضروری در هر خانه به حساب می آید و دستگاهی است که به طور 24 ساعته و شبانه روزی کار می کند تا مواد غذایی و مایحتاج شما را تازه نگه دارد واز فاسد شدن مواد غذایی شما جلوگیری کرده و آن هارا قابل مصرف نگه می دارد.یخچال هم همانند بقیه لوازم خانگی پس از مدت های طولانی ممکن است دچار مشکلاتی شود که بعضی از آن ها عبارتند از : خنک نکرن یخچال ، مشکل در سیم کشی ، بسته نشدن درب یخچال ، از کار افتادن کمپرسور و …

در این زمان یخچال شما نیاز به انجام تعمیرات و سرویس دارد ، مرکز پیشگامان سرویس همراه با تکنسین های متعدد و متخصصین با سابقه ی کاری بالا در زمینه تعمیر یخچال و ساید بای ساید در شیراز در خدمت شما است. می توانید جهت ثبت در خواست تعمیرات با شماره 07138330976 تماس حاصل فرمایید.

در این مقاله رسمی از شرکت پیشگامان سرویس به برسی 6 دلیل خرابی و ایجاد مشکل در دستگاه یخچال و ساید بای ساید شما می پردازیم.

1.کم شدن یا نبودن جریان ولتاژ

یکی از دلایلی که می تواند باعث کارنکردن یخچال شما شود نرسیدن برق یا ولتاژ کافی به کمپرسور باشد.

می توانید برای تست این امر ولتاژ خروجی و جریان را با دستگاه مولتی متر مورد برسی قرار دهید تا ببینید آیا جریان و ولتاژ دلیل خرابی در یخچال و فریزر شما است یا خیر.

یکی دیگر از دلایل این مشکل می تواند مشکل و عیب در دوشاخه دستگاه باشد در بسیاری از موارد پیش آمده است که پس از برسی های طولانی مشاهده شده ایراد از دو شاخه دستگاه بوده است پس حتما این موضوع را هم مورد برسی قرار دهید.

2.خرابی در قسمت موتور فن

خرابی در قسمت موتور فن جزو عمده دلایلی است که مشتریان جهت تعمیرات با ما تماس می گیرند .از نشانه های آن هم می توان به این که یخچال پس از روشن شدن بلافاصله خاموش می شود یا اصلا یخچال روشن نمی شود می توان اشاره کرد. در چنین شرایطی جهت انجام تعمیرات باید حتما با متخصص تعمیر  تماس بگیرید.

3.کمپرسور دچار ایراد شده است.

کمپرسور یعنی قلب یخچال .به عبارتی مهم ترین قسمت یخچال است و در صورت معیوب بودن کپرسور یخچال کار نمی کند .

تعریف کمپرسور یخچال : موتوری که خنک کننده را فشرده کرده و بوسیله سیم پیچ های اواپراتور و کندانسور در دستگاه یخچال و یا ساید بای ساید شما به گردش در می آورد .دلیل کار نکردن یخچال شما و خاموش شدن آن می تواند همین ایراد در قسمت کمپرسور باشد .اگر به طور سالیانه کمپرسور دستگاه خود را سرویس کنید و آن را تمیز نگه دارید می توانید از این ایراد تا حد زیادی جلوگیری کنید.

4.خاک گرفتن و کثیفی اواپراتور

در قسمت پشت هر یخچالی شبکه های راه راه مانندی وجود دارد که گاز فشار بالا در دمای بالا را به مایع فشار بالا تبدیل می کند.در این پروسه سیم پیچ های کندانسور گرما و حرارت زیادی را از قسمت پشت یخچال پخش می کنند.در صورتی که که خاک و کثیفی این سیم پیچ هارا را پوشانده باشد می تواند باعث این شود که گرما به خوبی خارج نشود و در دراز مدت باعث شود دستگاه شما به درستی کار نکند و یا اینکه یخچال یا ساید بای ساید شما از کار بی افتد.

5.کم شدن گاز یخچال

چنانچه دستگاه شما مبرد یا گاز خنک کننده به اندازه ی لازم نداشته باشد ، احتمال دارد دستگاه شما به طور صحیح کار نکند و یا اصلا روشن نشود.مبرد (مایع خنک کننده) از طریق کمپرسور در سراسر یخچال به گردش در می آید و کار آن خارج کردن هوای گرم از دستگاه و ورود هوای خنک به آن است.فلذا هنگامی که میزان این مایع خنک کننده بدلیل ضربه خوردن پشت یخچال و یا نشت گاز تخلیه شود و از حد کافی کمتر بیاید ، ممکن است یخچال شما به درستی کار نکند . جهت شارژ گاز دستگاه خود می توانید با مرکز پیشگامان سرویس تماس حاصل فرمایید.

6.عیب و ایراد خازن

هنگامی که یخچال روشن می شود ترموستات دستگاه با ارسال سیگنال به خازن استارت باعث می شود کمپرسور را تحریک کرده و چرخه برودتی یخچال را شروع کند.در صورت خرابی و ایجاد ایراد در این قسمت ممکن است یخچال شما روشن نشود ، جهت انجام تعمیرات می توانید با مرکز تعمیرات پیشگامان سرویس به شماره 07138330976تماس حاصل فرمایید

6 دلیل کار نکردن یخچال

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating