شستشوی ماشین لباسشویی

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی 

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دستگاه های الکترونیکی خانگی است که نقش مهمی در سرعت بخشیدن به کارهای خانه دارد. چرا که شستن لباس‌ها بدون ماشین لباسشویی تا حدودی زمان‌بر و خسته کننده است. اما گاهی این دستگاه به هر دلیلی ممکن است دچار مشکلاتی شود و کارآیی همیشگی را نداشته باشد. در صورت مشاهده هر گونه مشکل یا اتفاق نامعمول در چرخه شستشوی لباس ها در ماشین لباسشویی سریعا با مرکز تعمیرات پیشگامان سرویس (07138330976) در شیراز تماس بگیرید.

در این مقاله از پیشگامان سرویس به بررسی یکی از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی یعنی عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی از طریق پمپ تخلیه می پردازیم. گاهی ممکن است لباسشویی شما بعد از انجام برنامه شستشو آب را تخلیه نکند، برای پی بردن به دلیل این اتفاق این مقاله را تا انتها بخوانید.

1-انسداد پمپ تخلیه

قطعه ای به نام پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی، در مراحل مختلف برنامه شستشو، آب را از دستگاه خارج میکند. بعضی از ماشین های لباسشویی در قسمت تخلیه دارای محفظه ای هستند که کرک لباس ها و اشیاء خارجی نظیر سکه، سنجاق، دستمال و … که ممکن است در لباس ها باشند را جمع آوری می‌کند. گاهی ممکن است فیلتر پمپ تخلیه با انباشته شدن این اشیاء کاملا اشغال شده و راه تخلیه آب بسته شود. توصیه میشود ماهی یک بار این فیلتر را تمیز کنید تا از وقع این اتفاق جلوگیری کنید.

2- انسداد ورودی پمپ تخلیه(شلنگ تخلیه)

گاهی ممکن است در ورودی پمپ تخلیه و یا شلنگ خروجی آب اشیاء کوچکی مثل جوراب، دستکش و … گیر کرده باشد و مانع خروج آب شوند. در این حالت توصیه میشود ماشین را خالی کنید و محفظه خروجی را بررسی نمایید.

3- تاخوردگی شلنگ تخلیه

شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا متوجه شوید شلنگ دچار تاخوردگی و پارگی نشده باشد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم شلنگ تخلیه را باز کنید و مطمئن شوید جسمی داخل آن گیر نکرده باشد، در صورت گیر نکردن جسم در آن، شلنگ را باز و آن را تعویض نمایید.

 

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

4- خراب شدن سوییچ درب ماشین لباسشویی

در صورتی که سوییچ درب ماشین لباسشویی مشکلی پیدا کند، به درستی بسته نمیشود و این باعث میشود که دستگاه فرمان تخلیه آب را صادر نکند. توجه داشته باشید که درب ماشین لباسشویی قابل تعمیر نیست و باید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید تا آن را تعویض کند.

5-خراب شدن میکروسوییچ

وقتی که درب ماشین لباسشویی باز باشد، میکروسوییچ عمل نکرده و دیگ به چرخش در نمی آید. متعاقبا اگر این میکروسوییچ خراب باشد ماشین به مرحله تخلیه هم نمی رسد. با یک اهم متر میکروسوییچ را تست کرده و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. دقت نمایید برای تست این قطعه ماشین را از برق بکشید.

6- پاره شدن تسمه پمپ

ساختار بسیاری از ماشین های لباسشویی قدیمی به این شکل است که پمپ آنها یک تسمه دارد. اگر این تسمه به هر نحوری آسیب ببیند یا پاره شود باعث میشود که پمپ نچرخد و در نتیجه نمیتواند آب را تخلیه کند.

7-سیم‌های رابط پمپ تخلیه

برای اطمینان از سلامت سیم های ورودی پمپ تخلیه، آنها را از پمپ تخلیه جدا کنید و با سیم دیگری برق 220 ولت را به آن متصل کنید. اگر پمپ شروع به کار و آب را تخلیه کرد، متوجه می شویم که مشکل از سیم ها و برق ورودی بوده است. سیم های رابط و اتصال سیم ها در کنتاکت های تایمر را به دقت بررسی کنید و اگر تمام سیم کشی ها درست بود، مشکل از گریپاژ شدن محور موتور و یا گیر کردن پروانه تخلیه می باشد.

7 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating