6 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED

6 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED

(در این مقاله ی رسمی از شرکت پیشگامان سرویس به برسی مشکلات ریج در تلویزیون و ال ای دی شما می پردازیم .با ما همراه باشید)

1.تلویزیون خودبخود روشن و خاموش میشود

یکی از معمول ترین مشکلات در تلویزیون های LCD و LED این است که گاهی خوبخود خاموش میشوند. هنگامی که چنین اتفاقی افتاد ابتدا تلویزیون را از برق بکشید و بعد از یک دقیقه دوباره به برق بزنید. اصولا با یک بار ریست کردن(تنظیم مجدد) تلویزیون به حالت بازمیگردد. اگر بعد از انجام این کار مشکل رفع نشد با پیشگامان سرویس تماس بگیرید.

 

2-ظاهر شدن یک خط افقی یا عمودی در انتهای صفحه

اگر دستگاههای الکترونیکی دارید که در نزدیکی تلویزیون قرار دارند ممکن است امواج مغناطیسی آن دستگاهها و یا حتی اسپیکرهای تلویزیون باعث ایجاد این مشکل شوند. برای رفع این مشکل نیز یک بار تلویزیون را از برق بکشید و بعد از چند دقیقه مجدد روشن کنید.

3-تغییر رنگ یا مخدوش شدن تصویر

مشاهده کردن تغییر رنگهای تصویر و یا هر نوع غیرطبیعی شدن تصویر یکی از مشکلات رایج در تلویزیون های LCD و LED است که باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنید. میتوانید تلویزیون را با یک DVD  یا Xbox امتحان کنید و در صورت مشاهده همان تصویرِ معیوب قبلی با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

4- سوختن پیکسل های تلویزیون‌های LCD و LED

اگر تصویر تلویزیون را سیاه می‌بینید، پیکسل های تلویزیون شما سوخته است. توصیه میشود در اسرع وقت نسبت به تعمیر پیکسل های تلویزیون اقدام کنید چرا که به تدریج ممکن است تعداد بیشتری از پیکسل ها بسوزد، و در آن زمان باید به فکر یک تلویزیون جدید باشید.

5-تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

اگر تلویزیون صدا داشته باشد ولی تصویری نمایش ندهد، اولین احتمال میتواند مربوط مشکل در بک‌لایت باشد. خراب بودن بک‌لایت عموما در تلویزیون LED اتفاق می‌افتد بخصوص در تلویزیون های LED  سامسونگ سری F بیشتر اتفاق می‌افتد.

6-پایین بودن کیفیت تصویر

برای تنظیم کیفیت تصویر تلویزیون میتوانید از راهنمایی زیر استفاده کنید:

Motion interpolation را غیرفعال کرده و سپس  Shapness را در تنظیمات تصویر افزایش دهید تا شفافیت تصویر بیشتر شود. اگر کیفیت تصویر در حدی پایین است که تصویر تار است حتما با یک متخصص جهت عیب یابی تماس بگیرید.

7- آبخوردگی و شکستگی پنل

ضربه وارد شدن به تلویزیون های LCD و LED یا نفوذ کردن مایعات در آن ممکن است باعث بروز این مشکل شود. گاهی اسپری هایی که به منظور گردگیری استفاده میشوند ممکن است در تلویزیون نفوذ کنند. ناگفته نماند استفاده مستقیم از اسپری با گذشت زمان باعث آسیب دیدن پنل میشود. توصیه میشود با یک پد نم‌دار تلویزیون را تمیز کنید و بطور مستقیم اسپری نکنید.

6 مشکل رایج در تلویزیون های LCD و LED

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
Article Rating